Kreatywna zabawa z dzieckiem

Siedząc w domu z synkiem wymyślamy różne zabaw i zajęcia. Sanek oglądając jakąś gazetce reklamową zauważył, że w gazetce jest coś do wycięcia. Podniósł alarm „MAMO DAJ NOŻYCZKI”. Po chwili stwierdziła, że to zatrudni, ale on chce lampkę taka jak na zdjęciu. Wiec ja chcąc nie chcąc podjęłam wyzwanie.
Ja lampion zrobiłam sama mój 4 latek tylko podziwiał myślę, że starsze dziecko może zrobić to samodzielnie. Radości z obserwowania nie ma końca jak świecą się domki i drzewka.    Potrzebowałam:

           Nożyczek,
   Kleju ja użyłam kleju introligatorskiego wodnego (łatwo go zmyć, gdy dekoracja się znudzi i nie jest toksyczny a ma to znaczenie gdyż lampion się nagrzewa) można tez użyć taśmy klejącej.
           Szakle naczynie (słoiczek, szklanka, salaterki)
           Świeczka typu podgrzewacz.Jak to zrobiłam:


1.         Wycięłam obrazek przeznaczony na lampion ( równie dobrze można użyć papieru do pakowania prezentów: gwiazdki, mikołaje choineczki wszystko świetnie się sprawdzi na zimowym lampiony.

2.         Za pomocą kleju przykleiłam obrazki na powierzchnie naczynia w taki sposób, aby obrazki zakrywały umieszczona w środku świeczkę.

1 komentarz:

  1. Wspaniały lampion zrobiliście:-) Pozdrawiam serdecznie:-)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny na Mulinkuje i za wszystkie komentarze.
W razie pytań, odpowiem bezpośrednio pod Twoim komentarzem.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...