Słoiczkowe DIY - W koronkach

Dziś kolejny pomysł na lampiony ze słoiczków. Tym, razem koronkowe, chyba najbardziej w moim stylu. Koronki uwielbiam w każdym wydaniu zarówno te robione na szydełku, jak i te maszynowe, delikatniejsze. Do wykonania lampionów wykorzystałam oba rodzaje koronki. Oceńcie, które wam się bardziej podobają.

Do wykonania słoiczka w koronkach potrzebowałam


    Szklane słoiczki (możecie wykorzystać dowolne szklane naczynie, które posiadacie),
           Podgrzewacze,
           Nożyczki,
           Koronki, różnego rodzaju,
           Mulina o kolorach koronki, można także wykorzystać inny rodzaj nici,
           Taśma dwustronna.


Etapy wykonywania
1.         Wybieramy koronkę, która nam się podoba (ja zdecydowałam nie na 3 rodzaje w różnych barwach i szerokościach).
2.          Odmierzamy długość koronki, tak, aby wystarczyła na całą szerokość słoiczka.  
3.         Gdy decydujemy się na koronkę maszynową, która jest cieniutka w celu jej przymocowania do słoiczka wystarczy cienka taśma dwustronna. Przyklejamy ją w kilku miejscach na słoiczku, a następnie przyklejamy koronkę, która idealnie przylega do powierzchni i się trzyma. 
4.          W przypadku gdy używamy grubszej koronkitaśma dwustronna przyda się do przyklejenia jej brzegów. Całość obszywamy muliną wykorzystując do tego ceny pętelki w górnej części koronki. Na koniec mocno zawiązujemy tak, aby koronka się nie zsuwała. Możemy obciąć pozostałość muliny, bądź zawiązać kokardkę.     
5.        Gdy decydujemy się na wąską koronkę, która nie zakrywa podgrzewacza możemy za pomocą muliny zakryć jego metalowe brzegi. W tym celu przyklejamy taśmę dwustronna na całej wysokości podgrzewacza. Następnie owijamy go muliną w kolorze koronki.

Gotowe lampiony

5 komentarzy:

  1. Chyba najbardziej mi się podoba ten drugi słoiczek, pięknie wyglądają zapalone, przy zgaszonym świetle:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wyglądają pięknie :) Uwielbiam takie pomysły, chwila i z rzeczy, które pozornie do siebie nie pasują można stworzyć coś pięknego :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Proste w wykonaniu, a jakie efektowne :).

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny na Mulinkuje i za wszystkie komentarze.
W razie pytań, odpowiem bezpośrednio pod Twoim komentarzem.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...