KOKARDKA - wiosna z kanwą plastikową ~ FINAŁ


Kolejna kampania testów dla Kokardki na moim blogu dobiegła końca. Cieszę się ogromnie, że mogłam wziąć w niej udział.

Osoby, które regularnie zaglądają na Mulinkuje oraz inne testerki pewnie zauważyły, że do wykonania były cztery kolorowe hafciki na kanwie plastikowej. Jeśli jednak ktoś zajrzał do mnie pierwszy raz, to skład zestawu można zobaczyć  TU.  

Przebieg pracy mogę ocenić na zadowalający, jednakże zdarzały się drobnostki, które potrafiły troszkę uprzykrzyć pracę i wybić z rytmu.
W skład zestawu wchodzi kolorowa mulina. Zazwyczaj muliny spokojnie wystarczało, a nawet zostawało. Podobnie byłoby tym razem, gdyby nie mały wyjątek, jedna nić skończyła mi się dużo wcześniej niż powinna (niestety była potrzebna też do innego ze wzorów), gdzie pozostałej muliny został jeszcze duży zapas. Brak numerków mulin utrudnił mi dobór odpowiedniego koloru, musiałam dobrać podobny. Nie wpłynęło to na końcowy efekt. Inaczej by było, gdyby mulina skończyłaby się w trakcie haftowania konkretnego wzoru, podejrzewam, że w takim wypadku musiałabym wypruwać nić.

Niewielkie zastrzeżenia mam do wzoru. Wydrukowany na dużej kartce, czytelny, przejrzysty, z jednej strony z backstagem, a z drugiej same krzyżyki. Wydaje się, że co by tu mogło przeszkadzać, a jednak. Wzory wydrukowane są na dużej kartce, która złożona jest na pół. W trakcie pracy, podczas składania i rozkładania wzór w miejscach zgięć się wytarł. Dałoby się tego uniknąć, gdyby były nadrukowanie na oddzielnych mniejszych kartkach.

Bardzo spodobało mi się, że na schemacie zaznaczono linię wycinania kanwy. Co prawda, ja pracowałam już na kanwie plastikowej i wiem, w których miejscach należy przeciąć żeby nie wypruła się mulina, a żeby kanwy było widać jak najmniej. Właśnie w takim celu jest ona wykorzystywana. Jednak dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z kanwą plastikową jest to bardzo pomocne. I za to ogromna pochwała.


Hafciki zrobione na kanwie plastikowej można wykorzystać na wiele sposobów, zrobić magnesy na lodówkę, wszelkiego rodzaju zawieszki do breloczków, choinkę, na okno. Ja swoje hafciki umieściłam na patyczku, który udekorowałam muliną i kokardą. Wykorzystam je, jako dekoracje doniczek.
Na stronie producenta TU można znaleźć mnóstwo różnych wzorów z wykorzystaniem kanwy plastikowej, myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. 

7 komentarzy:

Dziękuję za odwiedziny na Mulinkuje i za wszystkie komentarze.
W razie pytań, odpowiem bezpośrednio pod Twoim komentarzem.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...