???


Oj oj trochę zaniedbuje ostatnio blogowe życie, za co przepraszam, ale jak już wspominałam nadal jestem na urlopie w rodzinnym domu. Ciągle odwiedzamy znajomych, bądź my jesteśmy odwiedzani. Jednak staram się nie próżnować w kwestii krzyżyków. Robie wszystko żeby postawić, choć kilka każdego dnia. Zwłaszcza, że w komentarzach widzę słowa dopingu. Metryczka już nabiera wygląda, a drugi plan, który pomimo tego, że jest drugi jest sercem całego wzoru powstaje małymi kroczkami. Prezentuje krzyżyki, które wskoczyły na kanwę od ostatniej mojej wizyty na Mulinkuje.

Na zakończenie posta, tak już po oglądaniu zdjęć chciałam poruszyć temat, który ostatnio zapadł mi do głowy i nie chce wylecieć. A mianowicie sprzedaży i wyceny prac hafciarskich. Pewnie jak każda z was mam sporo prac, które zaraz po wyhaftowaniu lądują na dnie szuflady. Wykonane w przypływie zauroczenia danym wzorem. Moi najbliżsi niektórymi pracami zostali obdarowani, a co zrobić z resztą? Rodzinka podpowiedziała mi, że może bym je sprzedała. Pomyślałam dobry pomysł zawsze mogłabym kupić za to kolejne mulinki i przydasie. Hmm…, ale jak ja mam wycenić swoje prace? Nie mam pojęcia ile mogą być warte. A wśród osób zainteresowanych rękodziełem są dwa typu. Pierwszy to ludzie, którzy doceniają trud i czas, jaki jest włożony w wykonanie pracy. I drudzy to tacy, którzy uważają, że rękodzieło robi się szybciutko bez nakładu finansowego w materiały i poświęconego czasu w trakcie tworzenia. I jak to znaleźć złoty środek. Powiem szczerze nie wiem. Może podzielicie się swoimi sposobami na wycenę swojej twórczości.

8 komentarzy:

 1. Nie sprzedaję i nie sprzedam swoich haftów. Zrobiłam kiedyś wycenę obrazka na kartkę - po policzeniu kosztów materiałów oraz czasu pracy - najniższa stawka 5zł/h - koszt maleńkiego obrazka to 50zł! Dlatego swoich prac nigdy nie zamierzam sprzedawać, chociaż przez 25 lat wyszywania nazbierały się ich setki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Hafcik już prawie skończony, do końca niewiele zostało :)
  Hafty nie są opłacalne na sprzedaż. Podliczając czas włożonej pracy na złotówki wychodzi dość spora kwota, a nie każdy jest skory tyle zapłacić. Lubię jak moje hafciki cieszą oko, bardzo nie lubię ich kisić w szufladzie, dlatego często obdarowuję nimi, jeżeli zdarzy się sytuacja, że ktoś chciałby nabyć hafcik to nigdy nie odmawiam, ale na ogromny zysk nie ma co liczyć ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Własnie to samo mówiłam rodzince, że zysku z tego to nie bedzie jedynie można zarobić na kilka motków mulinki, Od kiedy prowadzę bloga już nie muszę trzymać wsoich prac w szufladzie bo jak chce powspominac to moge zrobić to w sieci. A zainteresowanie moimi pracami sprawia mi ogromną przyjemność i tez znajomi obdarowani ale nieznajomym nie chce oddawać totalnie za bezcen :) Mamy podobne zdanie na ten temat.

   Usuń
 3. Śliczna będzie metryczka. Już niewiele zostało!

  OdpowiedzUsuń
 4. Śliczna metryczka, nawet tamborek masz dobrany pod kolor :D Na razie nie sprzedałam nikomu żadnej pracy, większość prac rozdaję jako prezenty dla rodziny, znajomych. Chociaż przyznam się, że też zaczynam myśleć o sprzedaży, nie jestem nastawiona na jakiś wielki zarobek, wystarczy żeby się zwrócił koszt za materiały, haft to wbrew pozorom kosztowne hobby.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytając komentarze patrze że miałam prawidłowe zdanie co do wyceny. myślałąm podovnie jak ty żeby zwrócił sie koszt materiałów. bo serca i zapału jaki się wkłada w haft nie da sie wycenić.

   Usuń
 5. Piękne. Już nie mogę się doczekać efektu końcowego. Coś czuję, że będę Twoja stałą klientką ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny na Mulinkuje i za wszystkie komentarze.
W razie pytań, odpowiem bezpośrednio pod Twoim komentarzem.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...